Menü
Sepetim

Erişte Çeşitleri

Un, su, tuz, yumurta, Anadolu kokusu… Sonuç: dilim dilim lezzet akıtan erişte… Becerikli annelerin elinden çıkan erişte tadında bir lezzet sunuyoruz ve bu konuda iddialıyız. Sizde evde erişte yapmaya üşeniyorsanız bu işi Sofya’nın Arka Bahçesine bırakabilirsiniz. Dilerseniz tereyağı ile kızartıp tüketin dilerseniz mercimekle ya da sebze ile çorbasını yapın. Erişteyi ağzınıza layık bir şekilde üretmek bizim işimiz, onu sofralarınızda şekillendirmek ise sizin… Bu arada yoğurtlu da yapabilirsiniz:) Erişte içerdiği un ve yumurta gibi gıdalar sebebi ile karbonhidrat ve protein açısından da zengin bir besindir. Sağlıklı bir eriştenin katkı maddesi içermemesi gerekir. Sofya’nın Arka Bahçesinden organik ev yapımı eriştelerimizi güvenle sipariş edebilirsiniz. 

Türk peynir kültüründe eşsiz bir yere sahip olan şirden maya kullanılmaktadır. Şirden mayalı peynirler, Türk mutfağının zengin bir parçasıdır ve sağlıklı bir yaşam tarzı için mükemmel bir tercihtir. Eşsiz lezzetleri, besleyici değerleri ve çeşitli kullanım alanlarıyla sofraları zenginleştirirler.

Peynirlerin raf ömrü ambalajına ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Genellikle vakumlu ambalajlarda saklanan peynirler daha uzun süre taze kalır.

Zeytinyağlarımız en yüksek kalitede ve doğal olarak üretilmektedir. Saflık derecesi üst standartlara uygunluk gösterirler.
Erken hasat ve olgun hasat olmak üzere farklı zeytin çeşitlerinden elde edilen zeytinyağlarımız bulunmaktadır. Arzu ettiğiniz zeytin çeşidine göre uygun zeytinyağını seçebilirsiniz.
Hayır, reçellerimiz tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze meyve, şekerli veya şekersiz olarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermez.
Katkısız doğal köy unu, sebzeler (soğan, domates, kırmızı ve yeşil kapya biber, yeşil ve kuru nane), ev yapımı yoğurt, ev yapımı domates ve biber salçası. Tahıllar(Köyümüzün mahsülü işlem görmemiş, haşlanmış nohut ve fasulye).
Pişirme süresi erişte çeşidine ve istenilen yumuşaklığa bağlı olarak değişir. Genellikle 10-15 dakika kaynar suda haşlanarak pişirilirler.
Hayır, salçalarımız tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze sebzeler kullanılarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermezler.