Menü
Sepetim

Turşu Çeşitleri

Sofraların baş tacı ve yüzyıllardır vazgeçilmezi olan turşu çeşitlerimizi mutlaka denemelisiniz. Doğal yöntemlerle ve organik olarak üretilen turşularımızı çok beğeneceksiniz. Çeşitli sebze ve meyvelerden yaptığımız turşular sadece sofralarınıza renk katmakla kalmaz lezzeti ile de sizi farklı diyarlara götürür. Yemeklerin yanında ya da ara öğün olarak yazın veya kışın tüketebileceğiniz çeşitli turşularımız mevcuttur. Her biri yapım aşamasında temizlenerek ve hijyen kurallarına dikkat edilerek hazırlanır ve uzun süre içerisinde koruyucu olmadan siz tüketene kadar tazeliğini korur.  Her çeşit yemeğin yanına yakışacak lezzetli turşular yapıyoruz.

Türk peynir kültüründe eşsiz bir yere sahip olan şirden maya kullanılmaktadır. Şirden mayalı peynirler, Türk mutfağının zengin bir parçasıdır ve sağlıklı bir yaşam tarzı için mükemmel bir tercihtir. Eşsiz lezzetleri, besleyici değerleri ve çeşitli kullanım alanlarıyla sofraları zenginleştirirler.

Peynirlerin raf ömrü ambalajına ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Genellikle vakumlu ambalajlarda saklanan peynirler daha uzun süre taze kalır.

Zeytinyağlarımız en yüksek kalitede ve doğal olarak üretilmektedir. Saflık derecesi üst standartlara uygunluk gösterirler.
Erken hasat ve olgun hasat olmak üzere farklı zeytin çeşitlerinden elde edilen zeytinyağlarımız bulunmaktadır. Arzu ettiğiniz zeytin çeşidine göre uygun zeytinyağını seçebilirsiniz.
Hayır, reçellerimiz tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze meyve, şekerli veya şekersiz olarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermez.
Katkısız doğal köy unu, sebzeler (soğan, domates, kırmızı ve yeşil kapya biber, yeşil ve kuru nane), ev yapımı yoğurt, ev yapımı domates ve biber salçası. Tahıllar(Köyümüzün mahsülü işlem görmemiş, haşlanmış nohut ve fasulye).
Pişirme süresi erişte çeşidine ve istenilen yumuşaklığa bağlı olarak değişir. Genellikle 10-15 dakika kaynar suda haşlanarak pişirilirler.
Hayır, salçalarımız tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze sebzeler kullanılarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermezler.