Menü
Sepetim

Salça Çeşitleri

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)

Salça çeşitleri, yemeklere hem renk hem de lezzet katan, Türk mutfağının en çok kullanılan gıdasıdır. Tamamen el yapımı, doğal ve organik salça çeşitlerimizi mutlaka denemelisiniz. Sizde içeriğini bilmediğiniz yapay salçalardan sıkıldıysanız ve organik salça çeşitleri tüketmek istiyorsanız hemen sipariş verebilirsiniz. En çok kullanılan salça çeşitleri arasında genellikle domates salçası ve biber salçası gelmektedir. Sofya’nın Arka Bahçesi'nde yoğun kıvamlı salça çeşitlerimiz arasında ata tohumu salçası da yer almaktadır. Atalarımızdan süregelen hiçbir kimyasal madde içermeyen en doğal ata tohumundan yapılmaktadır..

Ata tohumlu, en iyi domateslerden hazırladığımız salçalarımız ile yemekleriniz artık daha lezzetli olacak. Yerli tohumun özünde yatan doğallık ve güneşin domatese kattığı şifa birleşince ortaya Sofya'nın Arka Bahçesi salçaları çıkıyor. Her mevsim zamanında toplanan taze ve yerli ürünleri titizlikle işleyerek salça çeşitleri üretiyoruz. Topraktan sofralarınıza taşınan lezzetin tadına vardıktan sonra salça çeşitlerimizden vazgeçemezsiniz.

Organik el yapımı salçalarımızı, güvenli gıda prensibi ile ürettiğimiz ürünleri her eve taşımak istiyoruz. Sevdiklerimiz için güvenle ve titizlikle hazırladığımız ürünleri sizler için de hazırlıyoruz. Dilerseniz domates salçası dilerseniz de biber salçası ya da acı biber salçası ürünlerimizden sipariş verebilirsiniz. Kahvaltılarda, yemeklerde ve ara öğünler için de tüketime uygundur.

Türk peynir kültüründe eşsiz bir yere sahip olan şirden maya kullanılmaktadır. Şirden mayalı peynirler, Türk mutfağının zengin bir parçasıdır ve sağlıklı bir yaşam tarzı için mükemmel bir tercihtir. Eşsiz lezzetleri, besleyici değerleri ve çeşitli kullanım alanlarıyla sofraları zenginleştirirler.

Peynirlerin raf ömrü ambalajına ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Genellikle vakumlu ambalajlarda saklanan peynirler daha uzun süre taze kalır.

Zeytinyağlarımız en yüksek kalitede ve doğal olarak üretilmektedir. Saflık derecesi üst standartlara uygunluk gösterirler.
Erken hasat ve olgun hasat olmak üzere farklı zeytin çeşitlerinden elde edilen zeytinyağlarımız bulunmaktadır. Arzu ettiğiniz zeytin çeşidine göre uygun zeytinyağını seçebilirsiniz.
Hayır, reçellerimiz tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze meyve, şekerli veya şekersiz olarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermez.
Katkısız doğal köy unu, sebzeler (soğan, domates, kırmızı ve yeşil kapya biber, yeşil ve kuru nane), ev yapımı yoğurt, ev yapımı domates ve biber salçası. Tahıllar(Köyümüzün mahsülü işlem görmemiş, haşlanmış nohut ve fasulye).
Pişirme süresi erişte çeşidine ve istenilen yumuşaklığa bağlı olarak değişir. Genellikle 10-15 dakika kaynar suda haşlanarak pişirilirler.
Hayır, salçalarımız tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze sebzeler kullanılarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermezler.