Menü
Sepetim

Tereyağ

Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Tereyağı denince ilk kokusu gelir akla. Biz sizlere kokusunu garanti edip organik ve katkısız bir ürün sunuyoruz. Pilavın burcu burcu dumanında, baklavanın çıtırlığında, balın yanı başında… Kısacası sizleri lezzete davet ediyoruz. Amacımız Sofya’nın Arka Bahçesinde tertemiz ortamlarda hazırlanan tamamen doğal, ev yapımı ve katkısız tereyağlarımız ile yemeklerinizin lezzetini arttırmak. Tereyağlarımızı kaliteli ve yağ oranı yüksek sütlerden elde ediyoruz. Yayık ayranından elde edilen yayık tereyağının yoğun ve kıvamlı tadını denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Tereyağı doğal bir gıdadır ve diğer katı yağlara oranla, besin değeri oldukça yüksek ve protein bakımından daha zengindir. Dengeli bir şekilde tüketildiği zaman içerisindeki yüksek proteinler sağlık açısından çok daha faydalıdır.

Türk peynir kültüründe eşsiz bir yere sahip olan şirden maya kullanılmaktadır. Şirden mayalı peynirler, Türk mutfağının zengin bir parçasıdır ve sağlıklı bir yaşam tarzı için mükemmel bir tercihtir. Eşsiz lezzetleri, besleyici değerleri ve çeşitli kullanım alanlarıyla sofraları zenginleştirirler.

Peynirlerin raf ömrü ambalajına ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Genellikle vakumlu ambalajlarda saklanan peynirler daha uzun süre taze kalır.

Zeytinyağlarımız en yüksek kalitede ve doğal olarak üretilmektedir. Saflık derecesi üst standartlara uygunluk gösterirler.
Erken hasat ve olgun hasat olmak üzere farklı zeytin çeşitlerinden elde edilen zeytinyağlarımız bulunmaktadır. Arzu ettiğiniz zeytin çeşidine göre uygun zeytinyağını seçebilirsiniz.
Hayır, reçellerimiz tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze meyve, şekerli veya şekersiz olarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermez.
Katkısız doğal köy unu, sebzeler (soğan, domates, kırmızı ve yeşil kapya biber, yeşil ve kuru nane), ev yapımı yoğurt, ev yapımı domates ve biber salçası. Tahıllar(Köyümüzün mahsülü işlem görmemiş, haşlanmış nohut ve fasulye).
Pişirme süresi erişte çeşidine ve istenilen yumuşaklığa bağlı olarak değişir. Genellikle 10-15 dakika kaynar suda haşlanarak pişirilirler.
Hayır, salçalarımız tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze sebzeler kullanılarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermezler.