Menü
Sepetim

Unlu Mamul

Unlu mamullerimiz anne eli değmiş gibi güven içinde yiyebileceğiniz ürünlerden oluşur. Erişte, mantı, tarhana gibi çeşitli sağlıklı, el yapımı ürünlerimiz sofralarınızda yerini alır. Acı tarhana ve tatlı tarhana ile mantı çeşitleri dışında erişte çeşitlerimiz de vardır. Eriştelerde hem besin değerini artırmak hem de gözünüze hitap eden ürünler hazırlamak için sebzelerden faydalanıyoruz. Unlu mamullerimiz her seferinde taze olarak hazırlanır. Çocuklarınıza sağlıklı ve doğal içerikli yemekler hazırlamak için Sofya'nın Arka Bahçesi unlu mamullerini mutlaka denemelisiniz. Çorbamız bebek maması olabilecek nitelikte, titizlikle üretilmiştir.

Türk peynir kültüründe eşsiz bir yere sahip olan şirden maya kullanılmaktadır. Şirden mayalı peynirler, Türk mutfağının zengin bir parçasıdır ve sağlıklı bir yaşam tarzı için mükemmel bir tercihtir. Eşsiz lezzetleri, besleyici değerleri ve çeşitli kullanım alanlarıyla sofraları zenginleştirirler.

Peynirlerin raf ömrü ambalajına ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Genellikle vakumlu ambalajlarda saklanan peynirler daha uzun süre taze kalır.

Zeytinyağlarımız en yüksek kalitede ve doğal olarak üretilmektedir. Saflık derecesi üst standartlara uygunluk gösterirler.
Erken hasat ve olgun hasat olmak üzere farklı zeytin çeşitlerinden elde edilen zeytinyağlarımız bulunmaktadır. Arzu ettiğiniz zeytin çeşidine göre uygun zeytinyağını seçebilirsiniz.
Hayır, reçellerimiz tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze meyve, şekerli veya şekersiz olarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermez.
Katkısız doğal köy unu, sebzeler (soğan, domates, kırmızı ve yeşil kapya biber, yeşil ve kuru nane), ev yapımı yoğurt, ev yapımı domates ve biber salçası. Tahıllar(Köyümüzün mahsülü işlem görmemiş, haşlanmış nohut ve fasulye).
Pişirme süresi erişte çeşidine ve istenilen yumuşaklığa bağlı olarak değişir. Genellikle 10-15 dakika kaynar suda haşlanarak pişirilirler.
Hayır, salçalarımız tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze sebzeler kullanılarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermezler.