Menü
Sepetim

Mantı Çeşitleri

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Sofya’nın Arka Bahçesi’nin elinden çıkan bu mantıya bayılacaksınız tamamen ev yapımı ürünler sofranıza ulaşıyor. Mantı’nın Türk mutfağında oldukça sevilen lezzetlerinden olduğunu biliyoruz. O yüzden sizler için damak zevkinize uygun lezzetler hazırlıyoruz. Mantının en çok kullanılan şekli, haşlandıktan sonra üzerine sarımsaklı yoğurt ve tereyağlı sos eklenerek yapılanıdır. Ama her yöre kendine özgü farklı biçimlerde tüketilmektedir. Mesela, Adana ve Mersin yöresine özgü yapılan yüksük çorbası yemeği de mantının nohutla haşlanarak yapılan bir çeşididir. Sofya’nın Arka Bahçesi olarak özenle hazırladığımız Kayseri mantımızı sağlığına ve damak tadına özen gösteren herkese, özel strafor içerisinde paketleyerek ulaştırıyoruz.

Türk peynir kültüründe eşsiz bir yere sahip olan şirden maya kullanılmaktadır. Şirden mayalı peynirler, Türk mutfağının zengin bir parçasıdır ve sağlıklı bir yaşam tarzı için mükemmel bir tercihtir. Eşsiz lezzetleri, besleyici değerleri ve çeşitli kullanım alanlarıyla sofraları zenginleştirirler.

Peynirlerin raf ömrü ambalajına ve çeşidine göre değişiklik gösterir. Genellikle vakumlu ambalajlarda saklanan peynirler daha uzun süre taze kalır.

Zeytinyağlarımız en yüksek kalitede ve doğal olarak üretilmektedir. Saflık derecesi üst standartlara uygunluk gösterirler.
Erken hasat ve olgun hasat olmak üzere farklı zeytin çeşitlerinden elde edilen zeytinyağlarımız bulunmaktadır. Arzu ettiğiniz zeytin çeşidine göre uygun zeytinyağını seçebilirsiniz.
Hayır, reçellerimiz tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze meyve, şekerli veya şekersiz olarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermez.
Katkısız doğal köy unu, sebzeler (soğan, domates, kırmızı ve yeşil kapya biber, yeşil ve kuru nane), ev yapımı yoğurt, ev yapımı domates ve biber salçası. Tahıllar(Köyümüzün mahsülü işlem görmemiş, haşlanmış nohut ve fasulye).
Pişirme süresi erişte çeşidine ve istenilen yumuşaklığa bağlı olarak değişir. Genellikle 10-15 dakika kaynar suda haşlanarak pişirilirler.
Hayır, salçalarımız tamamen doğal ve katkısızdır. Sadece taze sebzeler kullanılarak hazırlanır ve herhangi bir koruyucu madde içermezler.